Książeczki sensoryczne DIY cz. I



Każdy ma w domu książeczkę, która nie trafiła w gusta bąbla, albo zwyczajnie już nie jest w obszarze bąbelkowych zainteresowań. Jednym z rozwiązań tego problemu jest odłożenie takiej pozycji wydawniczej dla następnej pociechy, przekazanie znajomym, czy bibliotece/placówce opiekuńczej, lub sprzedanie. Możemy też nie rezygnować i znacząco zwiększyć atrakcyjność tego tytułu robiąc z niego książeczkę sensoryczną. Jeśli uważacie, że przyklejanie czegoś do książki nie powinno mieć miejsca, gdyż jest równoznaczne z jej niszczeniem, w pełni rozumiemy Wasze stanowisko, mieliśmy w tym zakresie ożywioną dyskusję w domu. Doszliśmy jednak do wniosku, że w tym przypadku dodaje to takiej pozycji walorów rozwojowych i może zainteresować znaczną część rodziców, którzy lubią projekty zrób to sam i szukają nowych pomysłów na angażowanie się w rozwój swojego maleństwa.

Czego potrzebujemy

Po tym przydługim wstępie, przejdźmy do konkretów, będziemy potrzebowali wspomnianej książki, Pani Wioletta z Rondo Art Warsztaty Artystyczno-Plastyczne, przesłała nam akurat "przeróbkę" książki, którą kochają obie nasze pociechy i danie jej drugiej młodości wydaje się wręcz intuicyjne :)


Gdy już mamy nasze płótno, pora na materiały:
- filc
- rzepy
- guziki
- pianka kreatywna

i narzędzia

- pistolet do klejenia na gorąco (takie słabsze, ale wystarczające dostaniecie w sklepach z zabawkami, choć taniej pewnie będzie w marketach typu Casta, Leroy, Brico  innych nie znamy 😃, są tam już za paręnaście złotych)
- klej - w pałeczkach, są różnej średnicy, sprawdźcie, czy będzie pasował do Waszego pistoletu
- nożyczki

i kreatywność, ale tej raczej nie brakuje rodzicom :)



Książeczki z króliczkiem zostały wręcz stworzone do tego typu craftowych udoskonaleń, ale jak się wkrótce przekonacie, innym też niewiele potrzeba, by stworzyć ciekawą książeczkę sensoryczną.
Jeśli macie starszą i młodszą pociechę, może starsza pomoże Wam stworzyć coś wyjątkowego dla swojego rodzeństwa? Podzielcie się z nami Waszymi kreacjami i zainspirujcie innych!
Przy okazji Wasz pomocnik porozwija swoje zdolności manualne i popracuje nad motoryką oraz precyzją, nie wspominając o cierpliwości i skupieniu się na konkretnym zadaniu.


Comments